Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Cukrové fialky

Cukrové fialky

Výroba cukrových fialek je, ale i není jednoduchá. (Někdo používá výraz kandované fialky, ale ten není přesný.)

Jednak potřebujete ty fialky – s tím nemám problém, vždycky v dubnu jich tu kvetou mraky, modré i bílé, a rok od roku jich přibývá.

Postup je velmi jednoduchý: bílek se vidličkou rozmíchá s kapkou vody, aby zřídnul, ale ještě nesmí začít být našlehaný. Pak se jím potřou květy fialek, hezky precizně štětečkem, a květ se posléze obalí v jemném moučkovém cukru. Odloží se stranou a nechá se dobře zaschnout. V uzavřené krabici a v suchu mi cukrové fialky vydržely čtvrt roku bez problémů.

Co zní jednoduše, je ve skutečnosti úmorná a piplavá práce. Prsty slepené, okvětní lístky fialek též, udělat pěkný cukrový květ, u něhož by bylo poznat, že se jedná o fialku, je docela složitá věc. Proto ačkoli je takový kvítek docela pěknou a jedlou ozdobou, příští rok se už budu pouze kochat rozkvetlými stráněmi a fialky nechám přírodě.

Cupcakes s fialkou

komentáře 2

Jindřiška
2.5.2015 21:41

Dobrý den, a zkoušela jste fialkový sirup? To je panečku dobrota.. 🙂

Eva
2.5.2015 23:22

Zkoušela, ale nějak se nezadařilo a další pokusy už mě nelákají.

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily