Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Cukrárna Saint Tropez

cukrárna Saint Tropez v Praze cukrárna Saint Tropez v Praze

Máte-li možnost a dosud jste tak neučinili, určitě navštivte cukrárnu Saint Tropez v Praze. Najdete ji ve Vodičkově ulici, v pasáži domu U Nováků (jdete-li směrem od Václavského náměstí, je to předposlední pasáž po levé straně, za ní je už jen pasáž s divadlem ABC).

Jak už název napovídá, jde o francouzskou cukrárnu, takže tam najdete plno neskutečných a chutných kreací, u kterých si přijdou na své nejen chuťové buňky, ale i oči. Prim hraje čokoláda a sezónní ovoce, nejčastěji v provedení nadýchaných pěn na tenkém korpusu. Nechybějí ani makronky a sněhové pečivo, žu-žu, ale mají třeba i klasický žloutkový věneček nebo čajové pečivo. Sympatické je, že vedle dortíků standardní velikosti nabízejí i minizákusky, které jsou skvělé na degustaci. Cukrárna vyrábí i vlastní čokoládové pralinky z té nejkvalitnější čokolády Valrhona a jako první v ČR se stala nositelem ocenění Valrhona Expert.

Interiér je příjemný, obsluha taktéž, a pokud bych měla jmenovat nějaká negativa, tak snad jen dvě: 1. člověk neví, co si vybrat, všechno totiž vypadá neskutečně lákavě; 2. ceny jsou vyšší, ale s ohledem na kvalitu surovin se nelze divit – navíc dortík by si měl člověk kupovat pro potěšení, takže je určitě lepší jednou za čas si zahřešit, než každý den pojídat laciné náhražkové šunty. A pokud se rozhodnete si nějaký zákusek odnést domů, tak vám jej krásně po francouzsku zabalí.

saint_tropez_u_stolu saint_tropez_zabaleny_dort

Mimochodem, cukrárna Saint Tropez pořádá i cukrářské kurzy, a to tyto: makronky, čokoládový dortík, čokoládové dekorace, souffle, domácí zmrzlina a pilíře francouzské cukrařiny (croissant, quiche, brioche).

 

Bez komentářů

Dosud bez komentářů. Budete první.

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily