Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Dekonstruovaný schwarzwaldský dort

Dekonstruovaný schwarzwaldský dort

Měli jsme menší rodinnou oslavu. S dortem, jak jinak. Byl to Le Fraisier s marcipánem. A můj jinak poměrně normální synovec si výjimečně též kousek dortu ukrojil. Opravdu miniaturní. A pak ho na talířku postupně rozložil. Sundal horní vrstvu marcipánu, oddělil spodní i horní pruh piškotu, vydlabal z krému kousky jahod. Jednotlivé části odděleně snědl. Zaujalo mě to, a tak jsem nám o týden později udělala ke kafíčku dekonstruovaný schwarzwaldský dort. Samozřejmě opět nejde o nic nového, najít se dají všelijaká jídla v dekonstruované podobě. Výhodu to jistě má, a sice že je to jednodušší než dělat komplexní dort, mořit se s dokonalým vzhledem a zdobením. Ale potěšení z jídla bylo aspoň pro mě menší. Rozpitvávat hotový dort je asi přece jen zábavnější než dostat hned rovnou prvosoučástky. Nicméně jako inspirace netradičního podání dortu – proč ne.

Komentáře: 2

Adéla
3.7.2017 9:20

Juj, tak to je dobré. Takové slož si sám… 🙂 Úplně to vidím jako výchovnou lekci rýpavé návštěvě, které se minule zdál dort poněkud šišatý a zdobení málo rovnoměrné.
Naše rodina z taťkovy strany vyžaduje, aby jim mamka pekla klasický piškotový dort s máslovým krémem na narozeniny. Mamka je z toho nešťastná, protože je to nuda… Kdysi se to pokusila osvěžit aspoň meruňkovým džemem a po nějaké době jsme se dozvěděli, že tím úplně zkazila celý dort (ale slupli ho celý). Tohle by byla dokonalá forma vzdoru. 🙂
No a pro osvícenou návštěvu zas dokonalá forma zábavy. Myslím, že to vyzkouším… 🙂

Eva
4.7.2017 11:07

Tedy dát tam meruňkový džem, to si maminka dovolila hodně. 🙂

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily