Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Dortová fólie

dortová fólie

Dortová fólie je výborný pomocník zejména při tvorbě pěnových dortů (mousse cake). Vykládá se jí forma či ráfek před tím, než se do nich pěna nalije. Když jsem s dorty začínala, používala jsem nastříhané plastové desky z papírnictví, ale teď už pracuji jen s touto speciální cukrářskou fólií. Ze začátku jsem se s ní trochu prala, protože jak je tenká a ohebná, je vyložení ráfku někdy obtížnější, ale je to jen věc cviku.

Fólií můžete vyložit formu jen tak nasucho, ona se k ní poměrně dobře připlácne i tak. Pokud je někdy potřeba, aby fólie držela pevně a nehýbala se, tak formu lehounce vytřu olejem. Fólie se pak opravdu dobře přilepí a drží. To ale předpokládá, že dort děláte pomocí roztažitelného ráfku, neboť při použití pevného ráfku bez dna nebo malých formiček potřebujete dort, resp. malý dortík vysunout, a to by s přilepenou fólií nešlo.

Fólii používám i na ochranu proti okorání: po obvodu pěnového dortu, když ho nesníme najednou, ale i u všech ostatních dort, které jsou už nařízlé. Jakmile je prostě na načnutém dortu místo, které bude osychat, přitisknu tam fólii a je po starostech.

Dortovou fólii koupíte v některých specializovaných cukrářských e-shopech. Označuje se porůznu: jako dortová fólie či páska, čirá fólie, fólie na semifreda, páska na boky dortů. Čím vyšší, tím lepší, doporučovala bych aspoň 5cm. Někdy může být s ozdobným vzorem. Někdy se fólie prodává nastříhaná po kouskách, ale určitě doporučuji koupit celé velké kolo. Jestli pečete dorty často, tak se určitě vyplatí. Pořizovací cena sice vypadá vysoká, ale pásky je tolik, že s ní vystačíte hodně hodně dlouho. Zato když si koupíte jen 5m, budete ji mít hned pryč. Fólii můžete koupit např. ZDE.

Bez komentářů

Dosud bez komentářů. Budete první.

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily