Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Erhartova cukrárna

erhartova_cukrarna erhartova cukrárna

Budete-li mít v Praze cestu na Vinohrady, určitě zajděte posedět do Erhartovy cukrárny. Nachází se přímo na Vinohradské třídě, mezi náměstím Jiřího z Poděbrad a Flórou, a ačkoli je na velmi rušném místě, uvnitř najdete klid, pohodu, atmosféru první republiky a samé dobroty. V nabídce jsou klasické větrníky či laskonky, dorty čokoládové, ovocné, s marcipánem, cheesecaky, makronky, pralinky, zkrátka vybrat si musí každý. Na rozdíl od většiny ostatních cukráren se zde cena jednoho kousku dortu odvíjí od jeho hmotnosti, týká se to ale jen velkých kruhových dortů, které jsou rozkrájené na dílky. Většinou jedna taková porce vychází přibližně na 60 Kč.

Pilotním dortem je Erhartův dort, který je i na obrázku. Čokoládové těsto, čokoládový krém a potažen „marcipánem“. Záměrně dávám slovo marcipán do uvozovek, protože to marcipán není. A říkám bohužel, protože když jsem byla v této cukrárně poprvé, asi před rokem, dala bych krk na to, že to pravý marcipán byl. Úplně jistá si tím ale nejsem, každopádně tehdy mi dort moc chutnal a nyní jsem byla zklamaná, neboť hmota kromě toho, že byla až nepřirozeně zelená, tak chutnala zcela evidentně po umělém mandlovém aroma. I jinak působil dort nějak méně precizně a úhledně, jako by šla kvalita celkově dolů – třeba změnili cukráře, co já vím. Nebýt mého očekávání, asi bych byla spokojená, protože dort dobrý byl, takhle jsem ale zažila malé zklamání.

Nic to ale nemění na tom, že v této cukrárně si pochutnáte, a celý podnik přímo vybízí k tomu, abyste tu nad šálkem dobré kávy a nějakou tou laskominou strávili příjemnou chvilku, ať už s někým, nebo jen třeba s novinami v ruce.

Komentář:

Jana
30.12.2017 8:12

Mám dotaz podáváte take Dia dorty nebo zákusky ?

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily