Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Stencily

dort_stencil

Stencily jsou plastové šablony určené pro konečnou dekoraci dortů. Často se v obchodech uvádějí pod anglickým výrazem stencil. Mohou se používat několikerým způsobem. Buď se přiloží na povrch dortu a posypou kakaem či cukrem. Nebo se potřou bílkovou polevou (resp. královskou glazurou), která může být bílá nebo obarvená potravinářskou barvou, a po odstranění šablony zůstane na povrchu dortu z polevy kýžený vzor. Tento způsob se používá především u potahovaných dortů. Nebo lze vzít štěteček, prachovou barvu a průřezy v šabloně jí přetřít. To jsem udělala i já se zlatou barvou na marcipánový potah. Použití šablon je celkem snadné, přesto nadmíru efektní, zvláště pokud zvolíte ornamentální motivy. Vybírat můžete ZDE.

Komentáře: 5

Mai B.
18.3.2018 8:17

Dobrý den,
možná je to zcela hloupá otázka, ale kolikrát zhruba se tak dá použít tato šablona, než putuje do koše? 😀

Eva
18.3.2018 19:38

Je to tenký plast, takže pokud ho nezničíte mechanicky, dá se po umytí používat stále dál.

Jana
4.3.2019 22:15

Asi hloupá otázka, ale jak připevní šablonu na potahovany dort, aby se mi nikde neodchlipavala.

Jana
4.3.2019 22:55

Vím že se právě připevňuje pomocí spendlicku, ale také jsem viděla že se něčím šablona podmazava a pak se na dort přilepit, ale právě by mě zajímalo čím se šablona podmazava. Děkuji za odpoved

Eva
14.3.2019 15:52

To nevím, zkuste pohledat na internetu, hlavně tedy na zahraničních stránkách. Já to prostě přidržovala rukou.

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily