Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Čokoládové lanýže

Čokoládové lanýže

Základní recept

  • 250 g kvalitní tmavé čokolády (60 %)
  • 150 g smetany ke šlehání
  • 100 g másla
  • kakao

Čokoládu nalámanou na kousky nebo čokoládové pecky dám do misky spolu s máslem. Smetanu přivedu k varu a naliji do misky na čokoládu. Vše vymíchám do hladkého krému. Krém nechám vychladnout a občas zamíchám, aby se na povrchu neudělal škraloup. Když je krém tužší, vytvořím lžičkou tvary a dám do lednice ztuhnout. Poté je možné ručně tyto „bobky“ dotvarovat do kuliček, jelikož ale v teplých rukách rychle tají a nám se takové střapaté tvary líbí, nechávám je v této podobě. Nakonec lanýže popráším přes sítko kvalitním kakaem.

Čokoládové lanýže je možné i obalit např. v nastrouhaných ořeších nebo ve směsi kakaa a cukru krupice. Na teple měknou, takže je lepší uchovávat je v lednici. Pokud by bylo potřeba, aby lanýže byly odolnější, mohou se polít čokoládou a pak teprve obalit nebo je nechat jen v čokoládě.

Komentář:

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily