Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Kakao

kakao

Od té doby, co se intenzivně věnuji pečení, kupuji zásadně kvalitní kakao, tzn. to s vyšším obsahem kakaového másla. Naprostá většina prodávaných kakaí(!) má obsah tuku 10 %, což je málo. Hlavně je to znát na chuti. Takže teď už pouze 20-22% kakao. Jednoznačně nejlepší, co jsem vyzkoušela, je značka Van  Houten (k dostání ZDE). Je to čisté kakao, bez jakýchkoli přídavných látek. Není kdovíjak tmavé, ale ta vůně je božská. Vždy, když otevřu dózu, zaplaví mě vůně té nejlepší hořké čokolády a začnou se mi sbíhat sliny. Prodává se v papírové krabičce (125 g) nebo v moc hezkých retro plechovkách (250 a 500 g). Není to levná záležitost a hlavně není k sehnání v obchodech, kam chodím, takže moje mamka má každý rok za úkol nadělit mi jednu plechovku pod stromeček. Šetřím s ním jako se šafránem, ale do receptů, kde je chuť kakaa důležitá, ho použiji vždy.

Další, které mohu s čistým svědomím doporučit, je kakao DeZaan, k dostání např. TADY. Tmavé tak akorát a vůně moc hezká.

Jinak kupuji různě, příležitostně třeba v akci v Lidlu před Vánocemi, nebo v Kauflandu, kde mají kakao od Kovandů – má sice krásnou sytou barvu, ale vůně nic moc. Jednou jsem z nouze koupila nějaké obyčejné, se sníženým obsahem tuku, už nevím jaké, ale to nejen že nevonělo, ba dokonce mi smrdělo, takže jsem ho vyhodila a upekla radši něco jiného. Kakao prostě musí vonět jak čokoláda – když ne, ani se nenamáhejte a obarvěte těsto hnědou barvou.

Poslední dobou jsem si oblíbila kakaové prášky od firmy BioNebio. Sice mají snížený obsah tuku, ale krásně voní, a to i když jsem je měla načaté víc jak rok. Jsou to přírodní kakaa, tzn. že jim není chemicky upravována kyselost, nemají tu atraktivní tmavou barvu, jsou tedy opakem kakaa holandského typu. A já už teď ani jiná nepoužívám. Dělají dvě provedení, klasické z pražených kakaových bobů a také kakaový prášek z nepražených kakaových bobů – rozdíl jsem nebyla schopná v chuti ani vůni rozpoznat. Tato kakaa určitě stojí za vyzkoušení, jsou výborná.

Komentáře: 3

Adéla
22.5.2014 18:50

Tak já dnes koupila Van Houten v hyperalbertu, stálo 65,-Kč. Nemyslím si, že je zas až tak drahé vzhledem k tomu kolik mi říkala mamka že stálo v TUZEXU.Celých 40,-Kč a obyčejné 8,- .To už dnes není takový rozdíl. To by dnes muselo stát tak 200,- Takže jsem nadšená a hned ho jdu vyzkoušet na perníku 🙂

Eva
23.5.2014 0:52

Já si říkala, že by to balení v normální papírové krabičce mělo být k sehnání i jinak než přes internet. Takže Albert? Tak ten u nás není. Takže až někdy budu na výletě, udělám exkurzi do Alberta. Díky.

Mája R.
17.11.2015 22:11

Van houten v plechovce jsem sehnala v obchodě Globus

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily