Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Předprodej kuchařky zahájen

obálka knihy

Vážené a milé čtenářky (a případní čtenáři) mého blogu, oficiálně zahajujeme předprodej kuchařky Je libo kousek dortu?

Hned na úvod bych ráda poděkovala všem, kteří se zúčastnili naší ankety ohledně možného předprodeje kuchařky. Výsledky nás mile překvapily, protože v naprosté většině jste ochotni mi důvěřovat a knihu si zakoupit již nyní přímo u nás. Toho si velmi cením a za důvěru děkuji. Rozhodli jsme se proto nakonec tento předprodej upřednostnit před crowdfundingovými platformami typu Startovač nebo Hithit. Ty totiž vybírají nemalý poplatek a cena, kterou bychom u nich museli nastavit, už by pro vás nebyla atraktivní. Takto vám můžeme knihu nabídnout za cenu výrazně nižší, což už pro vás atraktivní doufám bude.

Předprodej sám o sobě je pro nás přínosný i z toho důvodu, že podle počtu objednávek snáze odhadneme množství výtisků, jež máme nechat vyrobit. Snížíme tak riziko, že knih bude příliš a já s nimi budu muset topit (on by ten papír i špatně hořel), i riziko, že jich bude málo, protože dělat dotisky je vždy mnohem dražší, než napoprvé nechat vyrobit dostatečný počet knih. Současná cena je kalkulovaná na 1000 výtisků, což je docela hodně. Pokud by byl zájem tak malý, že bychom se tomuto číslu ani neblížili, stejně knihu vydám – sice v menším množství a se ztrátou, ale nerada bych zahodila tolik práce. Objednanou knihu tak dostanete v každém případě. Pokud bychom ji přece jen náhodou z nějakých závažných důvodů nevydali, zásah vyšší moci apod., dostanete samozřejmě peníze hned po takovém rozhodnutí zpátky na účet.

Knihu chceme vydat v září tohoto roku. Za nižší zvýhodněnou cenu ji budeme nabízet do konce května 2016.

Protože manžel má živnost a pro mě by to bylo složité, hlavně z hlediska daní, oficiálně je dodavatelem knihy on.

O knize

Kniha bude obsahovat recepty na 54 dortů (možná se počet nepatrně navýší, ale méně to nebude). Vedle těchto receptů na konkrétní dorty v ní najdete i několik základních receptů – správně hádáte např. piškotové těsto, ganache nebo bílkovo-máslový krém.

Dále bude v kuchařce: úvodní povídání o dortech obecně; informace o některých surovinách; praktické rady pro přípravu, pečení i dokončování dortů; fotopostup na skládání a potahování dortu; fotopostup na sestavování patrových dortů; fotopostup na zhotovení pěnového dortu.

Recepty na dorty budou rozděleny do tří kapitol: ke kafíčku, pěnové a slavnostní dorty.

Všechny dorty z kuchařky jsou i na blogu, v knize nebudou žádné nové recepty, které bych nezveřejnila i zde. Některé dorty jsem však nově nafotila a pár dortů nepatrně jinak nakombinovala. Textu bude poměrně hodně, ale na to jste už ode mě zvyklí, ostatně bude ve stejném duchu jako na blogu. Snažím se, abych vše podrobně popsala, což trochu místa zabere. I tak ale zbylo dostatek prostoru na fotografie, to se nebojte.

Reklamu do knihy nakonec asi dávat nebudeme, alespoň tomu vše nasvědčuje. Sympatické značky, které jsme oslovili, se do spolupráce nehrnou, a jiné bych tam dávat nechtěla. Je to dobrá zpráva pro vás, a ostatně i pro mě, protože kdo má rád reklamy v knihách, že? Sice to zvýší riziko vlastního prodělku, ale kniha zato bude hezčí.

Kniha bude mít rozměr 218×218 mm a počet stran bude přibližně 180. Vazbu jsme zvolili pevnou, protože víme, jak se některé brožované knihy rozpadají, a já věřím, že kuchařku budete používat hodně, musí proto něco vydržet. Kniha bude bez přebalu, papír by měl být silnější a matný. Na sazbu jsme použili písmo Regent, které jsme poctivě zakoupili – je trochu staromilské, ostatně jako já, tak snad se vám bude líbit.

Objednání knihy

Knihu lze objednat pouze pomocí objednávkového formuláře, neposílejte mi proto soukromé zprávy s žádostí o koupi. Objednávkový formulář a vlastně celý předprodej vytvořil můj šikovný manžel. Snad je formulář dostatečně srozumitelný, snažila jsem se na to též dohlédnout. Formulář najdete na stránce http://kniha.kousekdortu.cz nebo se k němu dostanete tak, že tady dole pod textem kliknete na „Chci objednat knihu“. A co s formulářem dál?

Prostě tam jen číslicí vyplňte, kolik knih chcete. Dále zadejte svoji e-mailovou adresu, jméno a příjmení, a adresu pro zaslání (v jakékoli podobě). Nakonec už jen stisknete tlačítko „odeslat objednávku“.

Pro zahraniční objednatele: Vím, že někteří sledujete KousekDortu ze Slovenska, z Rakouska, z Británie, z Ameriky a jiných zemí. Budete-li chtít poslat knihu tam, prosím zaškrtněte ve formuláři příslušné poštovné.

Po odeslání objednávky se vám zobrazí platební údaje a rekapitulace objednávky se odešle na váš e-mail. Konečnou částku zaplatíte bankovním převodem na náš účet 2900053609/2010 (na jiný ne), jako variabilní symbol uveďte číslo objednávky – zjistíte z e-mailu. V e-mailu s potvrzením objednávky jsou i instrukce pro případnou platbu z ciziny nebo platbu v eurech. Experimentálně jsme také udělali možnost platby bitcoinem, což může někomu, zvlášť z ciziny, placení zlevnit. Kartou platit nelze.

Pokud bude zaplacená částka a variabilní symbol v pořádku, naše stránka to druhý den po přijetí platby pozná, a vám přijde e-mailem potvrzení o zaplacení a daňový doklad.

Pak už stačí jen počkat do září. Knihy začneme rozesílat ihned poté, co je obdržíme z tiskárny, a to jako doporučenou zásilku.

Všechny platby včetně těch bitcoinových samozřejmě řádně daníme, a to 10% sazbou DPH na knihy a také daní z příjmu.

Objednávky budeme brát za závazné až po jejich zaplacení, takže když si to rozmyslíte před zaplacením, nic se neděje. Rozmyslet si to můžete i kdykoli po zaplacení, peníze vám vrátím. Podrobně je vše popsáno na stránce s objednávkou (obchodní podmínky).

Vše funguje v podstatě stejně jako v kterémkoli internetovém obchodě, měli byste si s tím tedy hravě poradit.

Bonusy pro předplatitele

Jak už jsem zmínila výše, hlavním lákadlem pro vás, abyste byli ochotni knihu koupit takto v předstihu, je především cena. Doporučená koncová cena po uvedení knihy na trh by měla být 399 Kč. Je sice zvykem, že při objednání knihy přes internet je cena o něco nižší, ale zase často platíte poštovné. Když si knihu koupíte už teď u nás, získáte ji ne za 399 Kč, ani ne za 350 Kč, dokonce ani ne za 320 Kč, ale za neuvěřitelných 290 Kč. A to není všechno. Pokud bydlíte na území ČR, budete mít poštovné i balné zdarma.

V objednávkovém formuláři objevíte i možnost koupit knihu za plnou cenu, tedy 399 Kč zvýšenou cenu 499 Kč. Proč byste to dělali? V duchu crowdfundingových projektů přicházíme s možností získat knihu s bonusem, přičemž tím bonusem bude můj vlastnoruční autogram. Případně mohu do knihy vepsat i věnování, ale to jen tehdy, pokud si je výslovně vyžádáte (v poznámce v objednávkovém formuláři napíšete text, který mám do knihy vepsat, protože já sama bych nevěděla, co tam psát, aby to znělo aspoň trochu duchaplně). Zvažujte však dobře, protože můj rukopis vypadá hrozně a mohl by váš výtisk znehodnotit. Na druhou stranu pokud byste chtěli knihu někomu darovat, mohlo by to pro něj být příjemné(?) překvapení. V neposlední řadě byste mne zaplacením této zvýšené ceny také částečně finančně podpořili. I tato plná cena však může být pro někoho výhodná, protože opět zahrnuje balné a poštovné.

A protože se našli i tací ojedinělí šílenci, kteří mi psali, že by si knihu koupili i za mnohem vyšší cenu, vpravili jsme do formuláře kolonku pro altruisty a mecenáše. Jestliže byste nám tedy chtěli přispět na vydání knihy jen tak, protože nevíte, co s penězi, můžete do kolonky vyplnit libovolnou sumu a tím si dobrovolně zvýšit cenu. Sice neočekáváme, že tuto možnost někdo využije, ale kdyby přece jen ano, jsme rozhodnuti uvést jména těch nejštědřejších dárců (od 1000 Kč výš) v knize s poděkováním.

Závěrem

Snad jsem nezapomněla na žádnou důležitou informaci a snad jsem vše důkladně vysvětlila. Práce na knize postupují útěšlivým tempem a já se na ni těším čím dál víc. Budu ráda, když toto očekávání budete sdílet se mnou. Pokud byste mi v rámci svých možností chtěli nějak pomoci s šířením zvěsti o chystaném vydání dortové kuchařky, rozhodně se nebudu bránit a přijmu to s upřímným povděkem. A tímto prohlašuji předprodej za zahájený.

…aktualizovaný dodatek

Se začátkem června jsme upravili ceny, jak jsem výše v tomto článku avizovala. Děkuji moc všem, kteří využili možnost včasného objednání za zvýhodněnou cenu a svým zájmem nám tak pomohli při rozhodování, jak vysoký náklad knih máme nechat vytisknout. Nyní už lze tedy předobjednat pouze za cenu, kterou jsme stanovili jako budoucí maloobchodní, je v ní však zahrnuto i poštovné a balné.

 

Chci objednat knihu

Komentáře: 57

Amalia
24.4.2016 13:32

Bude problem objednat zo Slovenska? Ako v takom pripade zrealizovat platbu?

Eva
24.4.2016 13:54

Když odešlete objednávku, tak se podle kurzu a poplatků naší banky spočítá částka i v eurech a zobrazí se údaje pro europlatbu, takže by to mělo jít. Zkuste to, než zaplatíte, je to nezávazné.

Cervenej_cudlik
24.4.2016 16:58

Skvělá zpráva, objednáno – zaplaceno – a teď se nebudu moct dočkat září 😀

Eva
24.4.2016 17:54

Tak to jsme dvě. 🙂

Amalia
24.4.2016 18:15

tri

Eva
24.4.2016 19:42

🙂

Elena
24.4.2016 21:36

Objednáno, zaplaceno. Už se budu jen těšit. 😆

Eva
24.4.2016 21:51

Moc Vám děkuji. 🙂

Anonym
24.4.2016 22:12

také hlásím objednáno – zaplaceno, už se těším na září a přeji ať se knížka dobře prodává. Jana

Reny Naty A.
24.4.2016 23:43

Objednano-zaplaceno, a do zari zu nebudu spat, jak moc se tesiiiim 😀

Andrea
25.4.2016 19:33

Dobrý den Evo,
tak objednáno. Chtěla jsem Vám poděkovat za vaše stránky, díky Vám nyní peču dorty a moc mě to baví, okolí si velmi libuje v jejich chuti, dokonce se na mne začli obracet s prosbami o upečení narozeninových dortů. Těším se, že se z kuchařky opět naučím nové recepty a zdobení. Miluju listovat v knížce, v dnešní době tabletů….Andrea

Jana
25.4.2016 20:54

Paní Evo,
velký dík za kuchařku! Poprvé mám dárek pro sebe a kamarádku UŽ v dubnu! Né AŽ v dubnu a strááášně se těším! Také , jak tu píše kolegyně, miluju listovat pěknou knihou :o))
A to budu dokonce i překvapená, protože na to asi do podzima zapomenu, no i když…lezu sem pro inspiraci často, tak asi ne :o)
p.s. ten Schwarzwaldský dort se dle Vás báječně povedl! Hned se zaprášilo! Tak ať se Vám s knihou daří, jako mě s pečením! Jana

Eva
25.4.2016 21:03

Všem moc děkuji, že si knížku objednáváte, jste zlaté. Já hlavně doufám, že vás výsledek nezklame. Ta zodpovědnost, co teď leží na mých bedrech, je opravdu tíživá. 🙂

Jana
25.4.2016 21:51

Chápu Vaši tíhu, ale nebojte, bude-li kniha jako Vaše stránky, jsme už teď všechny Vaše fanynky spokojené! A já vím, že bude ještě lepší, protože si ji budeme moct vzít večer do peřin a neumastíme je, bude se nám pak jen sladce spát, protože budeme mít vymyšleno, co druhý den upečem! Tak to vidím já Jana :o)

HankaD
26.4.2016 13:39

Objednala jsem pro sebe a jednu i pro dceru….budu mít vánoční dárek 🙂

Eva
26.4.2016 20:30

Děkuji a ještě jednou děkuji. 🙂

ségruše
28.4.2016 7:08

Evi, žádný strach. Děláš to poctivě a s láskou,proto věřím, že to dobře dopadne. Kuchařek je mnoho, ale žádná nemá Tvoje krásné povídání a postupy vysvětlené tak, že skvělý dort upeče snad úplně každý, …dokonce možná jednou i já.

Eva
28.4.2016 21:24

No od tebe je to vskutku objektivní, sestřičko. 🙂 Ale i tak díky.

Tereza
24.5.2016 20:43

Tak jsem si zase jednou přišla pro receptík na dortík pro malou a hle! Hned takové to překvapení a radost! Objednáno, zaplaceno, už ať je září!!! 🙂 Mám velikánskou radost a opravdu se těším! 🙂

Tereza
24.5.2016 20:45

Uvažuju, zda rovnou nekoupit ještě jednu :-)) Do kdy bude tento předprodej vlastně? 🙂

Eva
24.5.2016 23:42

Mám radost, Terezo, že máte radost. 🙂 Předprodej poběží až do vydání, ale za zvýhodněnou cenu asi jen do konce května, jak jsme avizovali.

Adéla
28.5.2016 9:00

Taky už mám objednáno a zaplaceno. V září mám akorát narozeniny, tak jste mi nadělila ten nejhezčí dárek. Kuchařky s povídáním mám nejradši, škoda, že jich je tak málo 🙂
A včera jsem ukázala váš blog kolegyni, slintala nad ním celé odpoledne, prý tu kuchařku asi koupí mamce 😉

Eva
29.5.2016 16:42

V tom případě moc děkuji za další potenciální zákaznici. 🙂 A samozřejmě také za Vaši objednávku. 😉

Alena
31.5.2016 14:04

Evi, jsem moc ráda, že si můžu koupit Vaší knihu. Ráda se Vašimi recepty nechávám inspirovat 🙂 Tak zaplaceno, koupila jsem si jí k říjnovým narozeninám 🙂 Děkuji.

Eva
31.5.2016 21:16

Já také děkuji. A na své narozeniny si podle ní ještě stihnete upéct dort. 🙂

Lucie
3.6.2016 10:10

Dobrý den, zajímalo by mě, zda v knize budou takto krásně a do podrobna rozepsané recepty a postupy jako to máte zde, na těchto úžasných stránkách

Eva
3.6.2016 11:38

Dobrý den, popisy postupů jsem pro knižní vydání upravovala, ale hlavně tím způsobem, aby to neznělo tak lidově a neformálně – přece jen je to kniha. Dále jsem recepty v knize musela přizpůsobit danému rozsahu, tzn. tak, aby každý recept včetně fotografií vyšel na jednu dvoustranu. Většinou to bylo bez problémů, jen u několika hodně dlouhých receptů jsem musela text trochu redukovat. Ale i tak se podařilo dodržet onu podrobnost, nemusíte mít obavy. Vždyť je to asi ta nejvýraznější charakteristika mých receptů, vysvětlit všechno polopaticky.
Mě naopak hlodá opačná obava: dneska je trendem vydávat kuchařky, které vypadají spíš jako obrázkové knihy – tzn. mnoho velkých, vysoce profesionálních fotografií na prohlížení a vedle se pak mimochodem krčí krátký popisek samotného receptu. U mě se bude muset číst a fotky (ne tak dokonalé, co si budeme povídat) text hlavně doplňují. Tak aby to někoho neodradilo. 🙂

Katka
4.6.2016 13:48

Buďte bez obav 😉, my, Vaši fanoušci, budeme určitě spokojeni, víme do čeho jdeme 😁 a už se moc těšíme, až Vás budeme mít doma 😀

marketa
4.6.2016 19:32

Dobry den. Mam veliky zajem o Vasi knihu a pokud spravne ctu, tak cena je napsana 290kc a me to nabizi pouze 399kc :-/ kde je chyba? Moc dekuju za odpoved a moc se tesim az knihu budu mit ve sve sbirce 🙂

Eva
4.6.2016 21:45

Dobrý den, Markéto. Cena je sice v článku napsaná 290Kč, ale s upozorněním v úvodu, že jen do konce května. My jsme měli tu zaváděcí zvýhodněnou cenu jen pro první měsíc. Od června už prodáváme za cenu obvyklou (relativně, protože je v tom i poštovné). Protože už mě jedna paní kontaktovala e-mailem, dopsala jsem to pro jistotu zřetelně ještě na konec článku, a teď jsem ještě pro větší přehlednost tu „starou“ cenu škrtla. Všem, kteří nám dali e-mailovou adresu, jsme týden před ukončením akce rozeslali upozornění, ale bohužel jste se nám asi nenahlásila. Je mi moc líto, že jste to nestihla, snad na mě kvůli tomu nezanevřete. 😉 Mějte se krásně. Eva

marketa
30.6.2016 20:29

Dobry den. Az ted jsem si vsimla, ze jste napsala 😐 jee tak jsem to o par dni prosvihla 😀 no nevadi , i tak jsem objednala a moc se tesim 😉 dekuju moc a preji krasny den ☺ M.

Eva
30.6.2016 23:47

Já Vám také moc děkuji. 🙂

Michaela Janikova
12.7.2016 10:15

Dobrý den,

díky Vám a ještě jednomu videu jsem potáhla před dvěma roky svůj první dort 🙂 Od té doby jednou za čas upeču dortík na přání. Často sem chodívám se vzdělávat :). Hned jak jsem zahlédla, že vydáváte knihu, tak jsem běžela za přítelem, že tu mi musí koupit k svátku 🙂 Moc se těším na vydání a jen tak dál! 🙂

Eva
12.7.2016 22:50

To je od Vás moc milé, děkuji. Ale radši si příteli řekněte ještě i o nějaký další dárek, pro jistotu. 😉

Michaela Janikova
14.7.2016 9:36

kdyby nááhodou zapomněl…tak si jí stejně koupím 🙂 🙂 🙂 je to za dobrou cenu a hlavně v mojí kuchyni dortová kuchařka chybí, asi jsem čekala na tu pravou 🙂

Eva
14.7.2016 23:46

Jé, to já nemyslela, jakože Váš přítel zapomene, ale že by to jako pojistil ještě něčím hodnotnějším, kdybyste náhodou byla knihou zklamaná. 🙂 Ale tak snad nebudete. 😉

Michaela Janikova
22.7.2016 9:40

věřím, že nebudu :)))

Tereza
2.8.2016 17:51

Jé, já už se těším, už se to blíží, to mi to možná výjde do narozenin 😀 Krásný dárek bych si nadělila 😀

Eva
2.8.2016 23:36

No jo, už se to blíží. Já mám tedy spíš čím dál tím větší svírání žaludku. Nevím, kdy máte narozeniny, ale když se to nestihne, tak aspoň budete slavit dvakrát. 🙂

Tereza
10.8.2016 21:17

23.9. :-)) A nebojte, jestli to bude vymazlene, jako tahle webovka, bude to minimalne nejlepsi knizka v mych kucharkach :-))

Eva
10.8.2016 21:30

Tak schválně. 😉

Anna
27.8.2016 0:35

září se blíží a já se těším víc a víc. Maminka mi jí zaplatila jako dárek k narozeninám. Teda já sem fakt jak malé dítě 🙂

Eva
28.8.2016 21:31

To jste moc milá, snad nebudete litovat. 🙂

misa
12.9.2016 11:12

Super, kniha už je na světě:-)).Moc gratuluji k vydání a moc se těším. Už aby byla doma.

ZuzkaZeZnojma
12.9.2016 17:43

Zdravím, Evo! Kniha dneska došla a je prostě PŘENÁDHERNÁ! Musím říct, že to byl vážně dobrý nápad, nakupit recepty do knihy, je to takové praktičtější a líp se vybírá,který padne za oběť tentokrát. 😀 Moc děkuju za Vaši knihu. 🙂

Eva
12.9.2016 20:38

Já moc děkuji za Váš komentář. Jsem ráda, že nejste zklamaná. 🙂

Hanka
13.9.2016 14:39

Dobrý den, dnes mi došly obě knihy -pro mne a pro dceru. Je perfektní! Máme s dcerou obě narozeniny 18.9. Já jsem si knížku „nadělila“jako dárek a dceři jsem ji chtěla nechat na vánoce, ale nevydržím to – dostane ji taky k narozeninám 😀 Byl to super nápad napsat takhle přehlednou a srozumitelnou knihu pro nás, co rády pečeme! Dík za ni!!!

Anonym
13.9.2016 15:04

Dobrý den, knížka včera dorazila, chci Vám moc poděkovat, je perfektní, jak tady píše paní v komentáři přede mnou. Prohlížela a pročítala jsem celý večer, i když recepty znám z Vašich stránek, je to takhle krásně přehledné. Ještě jednou děkuji, u mne naprostá spokojenost. Jana

Eva
13.9.2016 15:38

Moc děkuji vám oběma, je to od vás milé. 😉

Iva Jamajka
10.10.2016 8:50

Dobrý den, knihu jsem si objednala a zaplatila právě teď. Prosím, za jak dlouho asi zhruba po načtení peněz na váš účet, kniha dorazí ke mě? děkuji a přeji pěkný den

Eva
10.10.2016 21:28

Nyní vyřizujeme objednávky jednou týdně a odesíláme vždy v pondělí. Ale možná se to povede poslat zítra, protože peníze od Vás už přišly na účet a já asi budu muset jet zítra na poštu – ale raději neslibuji napevno. 🙂

ruz
24.9.2017 19:15

dobrý den, kuchařku už asi bohužel nikde neseženu že? je mi to moc líto..
hltám Vaše recepty a hlavně jako né moc zručná kuchařka zvládám krásně Vaše postupy, moc děkuji za velmi podrobné návody!

Eva
25.9.2017 22:07

Kosmas má na svém e-shopu uvedeno pár kamenných knihkupectví, kde by kniha mohla být, ovšem jak píší – bez záruky. Tak leda zkusit je, máte-li některé z nich poblíž.

Papula
18.3.2018 12:30

Je libo kousek dortu. A keby len jeden 😀
No tak, potešte tých, čo zaváhali a dajte vytlačiť ešte jednu várku. Po máločom mi tak duša piští, ako po tejto knižke. Prosím, prosím….

Eva
18.3.2018 19:32

Kdyby se toho někdo ujal coby investor, proč ne. Ale my už do toho podruhé nepůjdeme. Jednak nemáme v kapse zbytečných 150000 Kč nebo i víc, abychom je dali všanc s nejistým výsledkem – protože pokud bychom neprodali několik set výtisků, o peníze bychom přišli. A to už nemluvím o zajištění distribuce přes velkoobchod a protlačení do knihkupectví, kde to má samonakladatel samozřejmě složitější než renomované nakladatelství. Atd. atd. Opravdu to není jednoduché ani levné vydat a prodat knižní náklad.

Hanka
20.8.2019 18:04

Prosííím…. já i několik desítek mých kamarádek a kolegyň… vydejte znovu „Je libo kousek dortu“. Pokud se již nechcete zabývat vlastním nákladem, nabídněte k vydání některému vydavatelství. Bylo by škoda, kdyby si Vaši fandové knihu kopírovali….. Myslím, že 2. vydání se rychle prodá. Zvlášť, pokud vyjde před Vánoci.

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily