Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Rumové myšky

rumové myšky

Tohle je klasický příklad, jak využít zbytky, když peču dort. Zůstanou skrojky dortového korpusu, který je třeba seříznout do roviny, zůstane i nějaký krém. Takže to smíchám a podle situace přidám další věci. Takovéto směsi se říká též punčovina a používá se na obmazání a zarovnání dortu, aby to nebyl jen samý krém, nebo se z ní dají dotvarovat některé detaily na dortu.

V případě rumových myšek mi zůstal kakaový korpus s marcipánem a ganachový krém z hořké čokolády. Takové věci by byl hřích vyhodit, takže jsem přidala ždibec másla, mleté lískové oříšky, vydatně zalila rumem, a pak už stačilo JEN vytvarovat tělíčka, nechat je zatuhnout, obalit mandlovým marcipánem a dozdobit. Byla to docela piplačka, ale výsledek mě (a nejen mě) potěšil, takže to za tu námahu stálo.

Na stejném principu jsou založena i dortová lízátka, tzv. cake pops. Kuličky hmoty se napíchnou na lízátkovou špejli, namočí se do čokoládové polevy, posypou nějakým zdobením a nechají zaschnout. Ale u nás ujíždíme na marcipánu, takže to dělám trochu složitěji.

Komentář:

mar
24.7.2023 22:32

Jsou boží!

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily