Je libo kousek dortu?

KousekDortu.cz

Dorty, koláče, bonbóny, sladkosti …

Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké.

Třešňovo-jogurtový dort

P1030395

Další z možných variací letních nepečených dortíků, který lze různě obměňovat a doplňovat dle vlastních chuťových preferencí. Já postupovala takto.

Sušenkový korpus

 • 200 g celozrnných máslových sušenek z Lidlu
 • 100 g rozpuštěného másla

Jogurtový krém

 • 300 ml plnotučného jogurtu (1 velký kelímek Zott Natura Greek Style, 330 g)
 • 125 ml smetany ke šlehání
 • 3 lžíce cukru moučka
 • 1/2 lžičky vanilkové pasty
 • 4 plátky želatiny Dr. Oetker

Třešňové želé

 • 1 dortové želé červené Dr. Oetker
 • rozvařené třešně nebo kvalitní třešňový džem (lze i višňový)
 • cukr
 1. Sušenky dám do sáčku a rozdrtím je válečkem. Přidám rozpuštěné máslo a promnu vše do hmoty, která je sice drobivá, ale po stisknutí v dlani má tendenci držet při sobě. Hmotu nasypu na dno dortové formy a pořádně uhňácám, až vznikne pevný podklad. Dám do lednice, aby podklad zatuhnul.
 2. Plátky želatiny jeden po druhém ponořím do studené vody, aby nabobtnaly. Jogurt, nevyšlehanou (!) smetanu, cukr a vanilku dám do mísy a vymíchám do hladkého krému. Nabobtnalou měkkou želatinu přendám do kastrůlku (nevymačkávám, jen ji nechám okapat) a na velmi mírném ohni a za stálého míchání ji nechám rozpustit. Do rozpuštěné želatiny dám lžíci jogurtového krému, zamíchám, a pak to vliji do zbývajícího krému a dobře promíchám. Boky dortové formy vyložím fólií, na podklad naliji krém a dám do lednice ztuhnout.
 3. Dortové želé připravím dle návodu na obalu, ale značnou část vody nahradím povařenými třešněmi nebo třešňovým džemem. Jde o to, aby chuť byla výrazně třešňová, ale je třeba zachovat konzistenci tekutiny, jinak by se špatně rozpouštěl želatinový prášek. Vody mohu dát o něco víc, asi o 30 ml (mohu jsem si to dovolit díky ovoci, které zahustí tekutý základ). Hotové želé nechám trochu vychladnout, aby nebylo úplně horké, a naliji ho na jogurtový krém do formy. Dám opět do lednice ztuhnout a pak už stačí dortík jen dozdobit a spořádat.

sušenkový korpus jogurtový krém

třešňové želé Třešňovo-smetanový dort řez

Tip: K třešním, resp. višním se dobře hodí hořká čokoláda, takže jsem na dozdobení použila kvalitní čokoládu na vaření (samozřejmě lze použít i kvalitní hořkou čokoládu). Nechala jsem ji rozpustit a rozetřela na papír na pečení. Dala jsem to na chvíli do lednice a když čokoláda opět ztvrdla, vykrájela jsem kolečka. Kolečky jsem oblepila dort kolem dokola – na krému drží samy, pokud s dortem neprovádíte nic divokého. Jako všechny podobné nepečené dorty, i tento recept je otevřen různým variacím.

 

 

 

komentáře 2

renata
30.4.2019 12:56

dobrý den, jaký je průměr formy?

Eva
30.4.2019 13:17

No, tak to opravdu nevím. Tohle byl jeden z mých prvních pokusů před mnoha lety. Ale soudíc podle velikosti nastavitelného ráfku bych to tipla asi tak na 18 cm. Ale opravdu jen odhaduji.

Jméno, e-mail, ani stránku nemusíte vyplňovat. Vložený e-mail nebude zveřejněn ani nikomu předán, může být použit pro získání obrázku avataru ze služeb třetích stran. Pokud chcete mít u komentáře lepší obrázek, použijte gravatar.com. Odesláním komentáře nám udělujete právo k jeho zveřejnění i k cenzuře.


Kousek dortu
Rybí oko
Eva@KousekDortu.cz
© 2013-16 KousekDortu.cz

Navrženo pro mobily